خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

شرایط ارتودنسی نامرئی : آیا من کاندید ارتودنسی نامرئی هستم؟


 
قيمت 0ريال

شرایط ارتودنسی نامرئی : آیا من کاندید ارتودنسی نامرئی هستم؟
شرایط ارتودنسی نامرئی : آیا من کاندید ارتودنسی نامرئی هستم؟

ارتودنسی نامرئی یکی از موفق ترین روش های ارتودنسی دندان است. البته ذکر این نکته لازم است که ارتودنسی نامرئی خودش یک روش مجزا برای اصلاح عدم تراز دندان ها نیست بلکه به مجموعه ای از روش ها و دستگاه های ارتودنسی اشاره دارد که در این راستا به ما و متخصص ارتودنسی دندان کمک می کنند. این مقاله به صورت اختصاصی به شرایط ارتودنسی نامرئی یا شرایط کسانی که کاندید این روش اصلاح ناهماهنگی دندان ها هستند می پردازد. مقاله را بخوانید تا ببینید برای این روش، آیا شما نیز کاندید مناسبی هستید یا خیر.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

به تمام دستگاه های ارتودنسی که جهت صاف و یکدست کردن دندان ها به کمک متخصص ارتودنسی می آیند و در عین حال قابل توجه نیستند ارتودنسی نامرئی گفته میشود. به عبارتی اگر برای صاف شدن دندن های شما از دستگاه هایی استفاده شود که چندان در دید نیستند و کسی به راحتی متوجه آن ها روی دندان ها شما نشود، در اصطلاح نامرئی گفته می شود.

بسیاری از افراد این روزها شرایط  ارتودنسی نامرئی را دارند و با این روش مشکلات عدم تراز دندان های خود را برطرف می کنند.

شرایط ارتودنسی نامرئی چیست؟

تنوع دستگاه ها در این دسته بندی ارتودنسی زیاد است و باعث شده که افراد زیادی سالانه رو به استفاده از این دستگاه ها بیاورند. معمولا بزرگسالان بیشترین طرفداران ارتودنسی نامرئی هستند زیرا آن ها دوست ندارند کسی متوجه درمان آن ها شود.

از آنجا که بزرگسالان معمولا در اجتماعات هستند و نقش های اجتماعی زیادی دارند وجود دستگاه های مرئی و قابل توجه ارتودنسی را دوست ندارند و برعکس میخواهند بدون هیچ حاشیه ای به دندان هایی صاف دست پیدا کنند. برخی از شرایط ارتودنسی نامرئی عبارتند از و هزینه ارتودنسی :

تعهد به رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده توسط بهترین متخصص ارتودنسی دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان (زیرا این ارتودنسی نیازمند مراقبت بیشتری است)

عدم مصرف نوشیدنی های رنگی و یا خورکی های چسپنده و رنگارنک

داشتن وضعیت مالی متوسط زیرا حدود هزینه ارتودنسی نامرئی نسبتا بالا است.

اگر قصد ارتودنسی دندان های خود را دارید بد نیس سرس به مجله ارتودنسی دندان ارتودنتیست بزنید .

اینویزیلاین چیست؟

اینویزیلاین یکی از محبوب ترین دستگاه های ارتودنسی نامرئی است که توسط فناوری های سه بعدی و متناسب با هر  شخص ساخته می شود. این دستگاه ها منحصر به  فرد هستند و می توانند در یک مدت زمان معقول مشکلات جزئی تا متوسط عدم هماهنگی دندان ها را برطرف کنند.

آیا من شرایط ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین را دارم؟

هرچند که ارتودنسی اینوزیلاین ها بسیار پرطرفدار و کاربردی هستند اما در بیشتر موارد تنها برای اصلاح مشکلات و ناهنجاری های جزئی تا متوسط دندان ها بکار برده می شوند. این دستگاه ها نمیتوانند مشکلات شدید و بزرگ ارتودنسی مانند اروبایت یا آندربایت شدید و جدی را ترمیم کنند. مهمترین شرایط داشتن اینوزیلاین ها در ادامه ذکر شده است. در واقع شما تنها زمانی می توانید از این دستگاه ها استفاده کنید که یکی از مشکلات جزئی زیر را داشته باشید:


دندان هایی که به سمت بیرون یا داخل کج شده اند

اوربایت ملایم

آندربایت ملایم

فاصله بین دندان ها

ازدحام یا اورکراودینگ دندان ها

روی هم خوابیدن دندان های جلو

کج بودن خفیف دندان ها

رفرنس : http://www.orthodoctor.ir/


پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت