خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

ارتودنسی فک بالا چگونه است ؟


 
قيمت 0ريال

ارتودنسی فک بالا چگونه است ؟
ارتودنسی فک بالا چگونه است ؟

فک بالا و ژنتیک و ساختار مادرزادی استخوان‌های فک اصلی‌ترین دلیل تداخل دندان‌ها که باعث نیازمندی به عمل است و همچنین، پوسیدگی دندان‌های شیری، از دست دادن پیش از موعد دندان‌های شیری، ضربات، عادات نامناسب مانند مکیدن انگشت، التهاب و عفونت‌های شدید در زمان جایگزینی دندان‌های دائمی و عدم رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان، عوامل محیطی هستند که می‌توانند منجر به انواع مال اکلوژن ها ازجمله اوربایت و درنتیجه تشخیص لزوم ارتودنس تک فک بالا، شوند.

درمان ارتودنس تک فک بالا

یکی از عوامل مهم در عمل ارتودنس تک فک بالا و همچنین نتیجه حاصل از آن و سن بیمار و شدت عارضه است. اگر بیمار کودک باشد و در سن رشد قرار داشته باشد، ارتودنس تک فک بالا باید با استفاده از هد گیر انجام می‌شود. هد گیر وسیله‌ای متحرک است که از خارج به دهان متصل می‌شود. لازم به ذکر است که نتیجه درمان در این روش، به همکاری کودک و توجه والدین وی در رعایت حداقل زمان استفاده از هد گیر در طول روز بستگی دارد. در ارتودنسی بزرگسالان در موارد خفیف بودن عارضه موجود، درمان ارتودنسی یک فک بالا با استفاده از براکت های ثابت، همراه یا بدون نیاز به کشیدن دندان، انجام می‌شود. اگر جلو آمدن فک بالا و شدت عارضه‌های موجود بیشتر باشد، علاوه بر ارتودنس تک فک بالا، جراحی فک و صورت نیز ضروری تشخیص داده می‌شود.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی زیبایی

هزینه ارتودنس تک فک بالا

گاهی اوقات به دلیل سختی کار، ارتودنس تک فک بالا هزینه‌ای بیشتر نسبت به ارتودنسی فک پایین نیاز دارد؛ اما باید توجه کرد که برآورد هزینه درمان، چه در ارتودنس تک فک بالا و چه در فک پایین، به متخصصین درمان و همچنین درمان و نوع براکت مورداستفاده برای درمان ارتودنسی دارد.

در بعضی از روش‌ها یا در ارتودنسی ثابت یا متحرک، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی شفاف، ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی نامرئی، ازجمله روش‌هایی هستند که در حال حاضر با استفاده از براکت های مختلف، انجام می‌شوند که هرکدام تعرفه قیمتی جداگانه داشته و استفاده از هر یک برای درمان ارتودنس تک فک بالا با هزینه‌های خاص هرکدام تعیین می‌شود.

توجه کنید که تجهیزات مورداستفاده در مرکز ارتودنسی موردنظر شما و شدت عارضه دندانی که از آن رنج می‌برید نیز در هزینه ارتودنسی تک فک بالا یا هر نوع درمان ارتودنسی دیگر، اهمیت دارد. همچنین در صورت وجود دندان یا دندان‌های نهفته در فک بالا، معمولا قیمت ارتودنس تک فک بالاکمی بیشتر حساب می‌شود چراکه حساسیت کار در حضور این دندان‌ها بیشتر است.

جلو زدگی فک بالا یا اوربایت

در مواقع عادی، هر دو فک بالا و پایین باهم رابطه مناسب و همچنین هماهنگ بوده و هم‌پوشانی دارند. فک بالا نیز معمولا چند میلی‌متر جلوتر از فک پایین است؛ اما زمانی که به هر علتی (معمولا ژنتیک یا وراثت) فک بالا بیش از این اندازه جلو باشد، اصطلاحاً گفته می‌شود که شخص اوربایت دارد. به این وضعیت جلو زدگی فک بالا (جلو بودن فک بالا) یا عقب رفتگی فک پایین گفته می‌شود زیرا این‌طور به نظر می‌رسد که فک پایین عقب‌تر است اصلاح می‌شود این اوربایت معمولا با ترکیبی از ارتودنسی دندان و جراحی فک اصلاح می‌شود. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در اوربایت، بین دندان‌های فک بالا و پایین فاصله وجود ندارد، بلکه این دندان‌های فک بالا هستند که کمی جلوتر از دندان‌های فک پایین بوده و آن‌ها را می‌پوشانند.

رفرنس


پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت