خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

4 روش اصلی و موثر برای درمان دندان درد در خانه


 
قيمت 0ريال

4 روش اصلی و موثر برای درمان دندان درد در خانه
4 روش اصلی و موثر برای درمان دندان درد در خانه

البته روش ها خانگی که می توانند به بهبود درد دندان کمک کنند زیاد هستند اما ما سعی کرده ایم که ساده ترین و دم دست ترین روش های ممکن را توضیح دهیم که در اغلب خانه ها در دسترس هستند.

1. مصرف داروهای مسکن بدون نسخه

بهترین روش برای تسکین سریع و فوری دندان درد مصرف داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن، ایبوپروفن و سایر قرص ها یا کپسول های آرام کننده دیگر است. این داروها اغلب بدون نسخه هستند و مدت کوتاهی پس از مصرف می توانید تا حد زیادی از دردی که تجربه می کنید خلاص شوید.

2. استفاده از خواص میخک

اگر هر شکلی از میخک در آشپزخانه خود دارید، و هیچ داروی مسکن دیگری ندارید حتما به فکر تسکین درد با کمک میخک باشید. میخک به عنوان بهترین روش خانگی برای تسکین دندان درد، خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و بی حس کنندگی دارد.

شما می توانید با 3 روش زیر تا حد زیادی درد خود را کاهش دهید:

یک تکه میخک را بدون له کردن یا جویدن مستقیماً روی دندانی که درد می کند قرار دهید. میخک را بین دو دندان فشار دهید و دهان خود را ببندید. بین 3 تا 5 دقیقه اینکار را انجام دهید.

از میخک آسیاب شده خمیر درست کنید و چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید. این خمیر را مستقیماً روی دندان بمالید.

اگر روغن میخک دارید، استعمال آن بر روی دندان ساده ترین روش تسکین دندان در خواهد بود. چند قطره روغن (نه زیاد!) را روی یک گلوله پنبه بریزید و آن را روی دندان یا محل درد قرار دهید. اگر از این روش برای کمک به کاهش درد کمک میگیرید حتما مراقب باشید که روغن را قورت ندهید.

با هر یک از این روش ها، خواص فوق العاده طبیعی میخک به کاهش درد و تسکین دهان شما کمک زیادی خواهد کرد.

3. استفاده از پیاز خام

پیاز نیز مانند میخک دارای خواص ضد باکتریایی است و می تواند با از بین بردن میکروب های ایجاد کننده عفونت، درد دندان شما را کاهش دهد. یک تکه پیاز خام را روی دندانی که درد می کند قرار دهید یا اگر خیلی درد نمی‌کند، پیاز را چند دقیقه بجوید که به آزاد شدن آب آن و کاهش درد کمک می کند. حتما از یک پیاز خام که تازه خرد شده استفاده کنید تا بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.

4. جویدن مقداری سیر

مانند میخک و پیاز، سیر نیز دارای خواص ضد باکتریایی و تعداد زیادی اهداف دارویی دارد. اگر از بوی بد دهان مرتبط با سیر ناراحت نمی شوید، این درمان قطعا ارزشش را دارد! یک یا دو حبه سیر را بجوید تا آب آن ها آزاد شده و با تاثیر گذاشتن روی دهان و دندان به کاهش درد منجر شود.

اگر به دلیل درد دندان نمی توانید حبه های سیر را بجوید نگران نباشید شما می توانید آن را خرد کرده یا تبدیل به خمیر کنید. سپس سیر خورد یا خمیر شده را روی دندانی که درد می کند قرار دهید.

همچنین می توانید چند عدد میخک را له کنید و مقداری نمک به آن اضافه کنید تا یکدست شود و به همراه سیر له شده برای مدتی روی ناحیه آسیب دیده بگذارید. ترکیب سیر، نمک و میخک در مجموع اثر ضد باکتریایی بسیار قوی دارد که به کاهش عفونت و درد کمک می کند.

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت