خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

آزمایشات قبل از کاشت مو


 
قيمت 0ريال

آزمایشات قبل از کاشت مو
آزمایشات قبل از کاشت مو

اگر چه کاشت مو نوعی عمل جراحی جزیی است اما برای انجام آن باید مثل هر عمل جراحی دیگری در ابتدا معاینات بالینی و آزمایش های قبل از کاشت مو انجام شود.

این آزمایش ‌ها به منظور امنیت خود بیمار، جراح و همه کارکنان مرتبط با این عمل جراحی، انجام می‌ شوند.

در هر دو روش کاشت موی FUT و FUE از سوزن و تیغ اسکالپل استفاده می‌ شود. از این ‌رو ممکن است جراح یا تکنسین‌ های دیگر حین کار با این وسایل، به خودشان آسیب بزنند و با خون شما آلوده شوند.

از آن‌ جایی که مواجهه با چنین خطراتی در روند انجام هر گونه عمل جراحی امکان ‌پذیر است؛ بیشتر کلینیک‌ های کاشت مو ترجیح می‌ دهند به منظور کاهش پیشامد خطر های احتمالی، برای کارکنانشان در حین انجام کاشت مو، از بیمار آزمایش خون بگیرند.

اگر فرد، مبتلا به نوعی بیماری عفونی خاص باشد؛ از انجام کاشت مو جلوگیری نمی‌ شود. در این صورت احتمالا کلینیک، متخصص پوست و پرستاران باید نکات احتیاطی را بیشتر رعایت کنند. مثلا دو دستکش روی هم بپوشند یا نسبت به استفاده از سوزن ها و تیغ‌ های اسکالپل بیشتر مراقب باشند.

گرفتن آزمایش خون قبل از کاشت مو به دو دلیل انجام می‌ شود:

یکی از دلایل بدیهی کسب آگاهی از وضعیت سلامت کلی بیمار و بررسی طبیعی بودن وضعیت خون‌ ریزی یا لخته شدن خون او است. این آزمایش ‌ها شامل شمارش کامل خون (CBC)، بررسی زمان پروترومبین و آزمایش زمان ترومبوپلاستین نسبی فعال ‌شده، قند خون و نشانه ‌های ابتلا به ویروس است. اگر بیماری، مبتلا به افزایش فشار خون باشد؛ باید از او آزمایش الکتروکاردیوگرام هم گرفته شود.

آیا باید قبل از کاشت مو، آزمایش خون بدهم؟

انجام برخی آزمایش ‌های خون قبل از پیوند مو، معمول و الزامی است. از جمله این آزمایش ‌ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- شمارش کامل خون

2- بررسی ابتلا به ویروس هپاتیت سی

3- تست زمان سیلان

4- محاسبه زمان لخته شدن خون

5- بررسی زمان پروترومبین و زمان ترومبوپلاستین فعال‌شده

6- بررسی قند خون تصادفی

7- آنتی‌ژن سطحی ویروس هپاتیت B

8- تست الایزا برای تشخیص ابتلا به HIV و الکتروکاردیوگرام

برای اطمینان از این ‌که هیچ مشکل پزشکی ناشناخته ‌ای برای به خطر انداختن انجام عمل پیوند مو وجود نداشته باشد؛ این آزمایش‌ های ساده باید انجام شوند. قبل از انجام عمل کاشت مو، نتیجه‎‌ آزمایش ‌ها را به متخصص کاشت مو خوب و قابل ‌اعتمادی نشان دهید. البته می‌توانید از روی نتایج اسکن گرفته، و آن ‌ها را از طریق ایمیل برای پزشک ارسال کنید.

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت