خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

آشنایی با بلیچینگ دندان


 
قيمت 0ريال

آشنایی با بلیچینگ دندان
آشنایی با بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان به فرایند سفید کردن و تصحیح دندان‌های زرد و نازیبا می‌گویند. در این روش با استفاده از ماده شیمیایی سفید کننده پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید، سطح مینای دندان پاک‌سازی می‌شود. این ماده روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و با کمک انرژی لیزر یا انرژی حرارتی فعال می‌شود و به حذف لکه‌های زرد منجر می‌شود.

راه‌های بسیاری برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد اما برخی از این راهکارها به مینای دندان آسیب می‌رسانند و اصلاً مورد قبول نیستند. برای مثال برخی از پودرهای سفید کننده، با این که دندان‌ها را درخشان می‌کنند اما بعد از مدتی باعث تخریب مینای دندان می‌شوند. در این میان، راهکار مناسبی برای بازگردانی درخشش و سفیدی دندان‌ها وجود دارد. راهکاری که نه تنها سفیدی را به دندان‌ها باز می‌گرداند بلکه از نظر ماندگاری، بهتر از سایر روش‌های سفید کردن دندان‌ها هستند. بلیچینگ دندان روشی مناسب برای درمان لکه‌های دندانی، بدرنگی و تیرگی دندان‌ها است.

بلیچینگ دندان چگونه انجام می‌شود؟

بلیچینگ دندان با استفاده از ماده شیمیایی پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید انجام می‌گیرد. در این روش، این ماده شیمیایی روی مینای دندان قرار می‌گیرد و سپس با کمک لیزر و اشعه یو وی، مواد سفید کننده روی دندان، فعال می‌شوند. مواد فعال شده، وارد مینای دندان شده و منجر به سفید شدن دندان‌ها می‌شوند.

بیشتر بخوانید : کاشت ایمپلنت

بلیچینگ در منزل یا در مطب؟

بلیچینگ دندان در منزل و در مطب می‌تواند انجام شود. رایج‌ترین نوع سفید کردن دندان‌ها استفاده از ژل سفید کننده دندان در مطب است. از آن جایی که بلیچینگ دندان در مطب سریع‌تر انجام می‌گیرد و دندانپزشک مستقیماً با بیمار در ارتباط است، این روش مناسب‌تر است. در این روش، حدوداً ۳۰ تا ۹۰ دقیقه نیاز است تا دندان‌های معمولی سفید و درخشان شوند اما در روش بلیچینگ دندان در منزل، باید حداقل سه هفته زمان گذاشت تا دندان‌ها سفید و درخشان شوند. در روش در بلیچینگ در خانه، دندانپزشک به شما ژل مخصوصی می‌دهد که روزانه باید آن را استفاده کنید. این ژل‌ها حاوی سفید کننده‌های ضعیف‌تر از محصولات مورد استفاده در مطب دندانپزشکی است.

بلیچینگ بهتر است یا لمینت؟

بلیچینگ باعث سفیدتر شدن دندان‌های واقعیتان می‌شود و در این روش، سطح مینای دندان با مواد شیمیایی پاک‌سازی می‌شوند. بلیچینگ روشی بی خطر برای سفید شدن دندان‌ها است و هزینه کمتری نسبت به لمینت دارد. لمینت نیز باعث سفیدی دندان‌ها می‌شود اما در روش لمینت دندان باید لایه نازکی از جنس سرامیک یا کامپوزیت روی دندان‌ها قرار گیرد. گاهی نیاز است بخشی از مینای دندان تراشیده شود و لایه نازک روی سطح دندان‌ها با مواد مخصوص چسبیده شود. لمینت نسبت به بلیچینگ ماندگاری بیشتری دارد اما هر کدام از این روش ها در نهایت منجر به درخشش و زیبایی دندان‌هایتان خواهد شد.

بیشتر بخوانید : ایمپلنت دندان چیست ؟

قيمت : 0 ريال
پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت