خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

پیشگیری و درمان برگشت ارتودنسی


 
قيمت 0ريال

پیشگیری و درمان برگشت ارتودنسی
پیشگیری و درمان برگشت ارتودنسی

برای پیشگیری و مدیرت عود ارتودنسی طبق نظر دکتر کامیار خضری بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می توان ۳ اقدام مهم انجام داد:

انجام دستورالعمل ها

حتی با وجود بهترین نگهدارنده ها (ریتینر) و مراقبت های فراوان، نمی توان از حرکت اندک دندان ها پس از درمان ارتودنسی جلوگیری کرد. استخوان و لثه هایی که از دندان حمایت می کنند با بالارفتن سن تغییر می کنند و نگهدارنده ها به مرور زمان کج شده و از شکل می افتند.

در صورتی که طبق دستور دندانپزشک از ریتینر خود استفاده می کنید و باز هم حس می کنید ارتودنسی تان در حال عود کردن است، باید به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید تا در صورت لزوم درمان های بعدی آغاز شود.

ساخت ریتینر های جدید

می توان گاهی حرکت اندک دندان ها را با ریتینر های جایگزین اصلاح کرد. اگر ریتینر هایتان را شکسته یا گم کرده اید، باید فوری ریتینر های جدیدی جایگزین کنید.

بریس های متحرک معمولا برای دندان های بالایی استفاده می شوند.

درمان مجدد

در برخی موارد، برگشت ارتودنسی آنقدر قابل توجه است که برای اصلاح آن نیاز به ارتودنسی دوباره می باشد.

شاید به عنوان یک فرد بالغ، از ارتودنسی فراری باشید زیرا فکر می کنید که وجود بریس های فلزی در دهان، ظاهری ناخوشایند و حتی زشت به شما می دهد. خوشبختانه امروزه انواع مختلف ارتودنسی مانند بریس های سرامیکی و نامرئی وجود دارند که علاوه بر زیبایی ظاهری، می توانند در دهان مخفی بمانند.

بریس های نامرئی از جنس پلاستیک شفاف بوده و در هنگام قرار گرفتن روی دندان ها کاملا نامرئی می باشند، از این رو برای بزرگسالان جذاب ترند. همچنین می توان آنها را برای خوردن و آشامیدن از دهان خارج کرد به همین دلیل بر خلاف بریس های سنتی، محدودیت غذایی در استفاده از این نوع بریس ها وجود ندارد. از آنجایی که بریس های نامرئی متحرک هستند، بیمار می تواند مانند گذشته بهداشت دهان و دندان را رعایت کند.

فواید درمان مجدد ارتودنسی

شاید فکر انجام مجدد ارتودنسی دلهره آور باشد اما مزایای بسیاری دارد. در ادامه به برخی از این مزایا می پردازیم:

افزایش اعتماد به نفس: داشتن لبخندی زیبا نه تنها روحیه کودکان را بهبود می بخشد بلکه اعتماد به نفس بزرگسالان را نیز به طور قابل توجهی افزایش می دهد. افزایش اعتماد به نفس فواید بسیاری در زندگی کاری و شخصی بیمار خواهد داشت.

بهبود سلامت دندان: تمیز نگه داشتن و رعایت بهداشت برای دندان های مرتب و صاف بسیار آسان تر می باشد. دندان های شلوغ می توانند فضای غیر قابل دسترسی را به وجود آورند که ذرات غذا در آنجا گیر کنند. تجمع ذرات غذا در این فضاها منجر به تولید فراوان ماده پلاک و تارتار و نهایتا پوسیدگی دندان و پریودنتیت می شود.

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت